Bemutatkozás
A neurofeedback tréninggel kisfiam, Nimród kapcsán ismerkedtem meg.
2015 novemberében a Thomas Feiner, a IFEN Neeurofeedback Intézet igazgatója tartott előadást Budapesten, ahol személyesen is kipróbáltam a neurofeedbacket és legnagyobb meglepetésemre tátva maradt a szám, mikor azt tapasztaltam, hogy a gondolataimmal tudom irányítani a kivetítőn a figurát. Ekkor határoztam el, hogy a neurofeedbacket szükség esetén bevetem kisfiam fejlesztése során. Képek a budapesti előadásról megtekinthetők a galériában.
Közben eltelt 1,5 év. Győrben nem volt eddig neurofeedback és szerettem volna Nimród számára ezt a terápiát alkalmazni, így hosszas mérlegelés után egy győri neurofeedback központ létrehozása mellett döntöttem.
Ez idő alatt a biofeedback technológiákat kutatva találtam rá a BeeMedic Gmbh által fejlesztett és forgalmazott Othmer-módszer szerinti ILF-neurofeedback technológiára.
Munkatársaim nagyfiam, Dávid és kisfiam, Nimród gyógypedagógusa Fodróczy Katalin, valamint funkcionális táplálkozási tanácsadó kollégám, a tanító diplomával rendelkező kick-boksz edző Csányi Péter.
A gyógypedagógiai és más idegrendszert fejlesztő terápiák gyakorlati alkalmazása területén 16 éves szülői tapasztalattal rendelkezem egyfelől 16 éves értelmileg sérült nagy fiam, másrészt 4,5 éves ikreim egyike révén.
Nimród 2 év komplex terápiával az autisztikus tüneteket szinte teljesen elhagyta, ért, játszik, a beszédfejlődése is kezd beindulni. Komplex terápiájának legfontosabb elemei: speciális étrend, biomedikális kezelés, Tomatis terápia, TSMT, ABA terápia, terápiás lovaglás.
Foglalkozásomat tekintve gépészmérnök, közgazdász, német műszaki szakfordító vagyok. A gyermekeimért folyatott küzdelmem során képeztem tovább magam a funkcionális táplálkozás, valamint a neurofeedback területén. Tanulmányaim és kutatásaim során megismerkedtem a laborleletek értelmezése, a természetgyógyászat és a homeopátia területeivel is.
A kutatásaim alapján, az általam összeállított „Autizmus komplex terápia” része a neurofeedback, mint idegrendszert stimuláló, agyműködést optimalizáló tréning.
A komplex terápia elemei:
– Speciális, egyénre szabott étrend
– Laborvizsgálatok alapján javasolt biomedikális támogatás (vitaminok, nyomelemek, táplálékkiegészítők, méregtelenítés)
– Hatékony terápiás javaslat az értelmi és az eszközös terápiákra vonatkozóan
Nemcsak autizmus!
Hanem figyelemzavar (ADD), hiperaktivitás, e kettő kombinációja (ADHD), magatartászavar, viselkedésproblémák, alvászavar, ekcéma, felsőlégúti megbetegedések esetén is eredményeket értünk el szülői csoportunkban a fenti komplex terápia egyénre szabásával.
Tapasztalataimat a saját eredményeink és több 100 fős szülői csoportom eredményei alapján osztom meg. Szülői sikereink száma egyre növekszik. Szülői csoportunk neve Soha Többé Autizmus! Facebook csoport.
Kertész Nikoletta Zita
Szakmai pályafutásom nagyszerű lehetőségének érzem, hogy neurofeedback tréner lettem és így még többet segíthetek az általam csodált és imádott gyermekeknek.
Legutóbbi hozzászólások