[vc_row][vc_column][dt_team number=”6″ type=”grid” show_excerpts=”true” columns=”3″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
Bemutatkozás
A neurofeedback tréninggel kisfiam, Nimród kapcsán ismerkedtem meg.
2015 novemberében a Thomas Feiner, a IFEN Neeurofeedback Intézet igazgatója tartott előadást Budapesten, ahol személyesen is kipróbáltam a neurofeedbacket és legnagyobb meglepetésemre tátva maradt a szám, mikor azt tapasztaltam, hogy a gondolataimmal tudom irányítani a kivetítőn a figurát. Fodrócy Katalin gyógypedagógus, későbbi tréner kollégám is érdeklődőként elkísért és megtapasztalta. Ekkor határoztam el, hogy a neurofeedbacket szükség esetén bevetem kisfiam fejlesztése során. Képek a budapesti előadásról megtekinthetők a galériában.
Közben eltelt 1,5 év. Győrben nem volt eddig neurofeedback és szerettem volna Nimród számára ezt a terápiát alkalmazni, így hosszas mérlegelés után egy győri neurofeedback központ létrehozása mellett döntöttem.
Ez idő alatt a biofeedback technológiákat kutatva sorstárs édesanya barátnőmmel, Unger Ágnessel, aki Tomatis terapeuta, így találtunk rá 2016 tavaszán a NEUROSOL-ra Dr.Pácsa Szilvia és Rákóczi Balázs személyében, akik az Othmer-módszer szerinti ILF-neurofeedback technológiát honosították meg Magyarországon.
Munkakapcsolatot építettünk ki Dr.Philip Heiler müncheni trénerrel, a Praxis-Heiler és a NEUROBOOST igazgatójával, valamint magyar terapeutáival is.
Munkatársaim nagyfiam, Dávid és kisfiam, Nimród gyógypedagógusa Fodróczy Katalin, valamint funkcionális táplálkozási tanácsadó kollégám, a tanító diplomával rendelkező kick-boksz edző Csányi Péter.
A gyógypedagógiai és más idegrendszert fejlesztő terápiák gyakorlati alkalmazása területén 16 éves szülői tapasztalattal rendelkezem egyfelől 16 éves értelmileg sérült nagy fiam, másrészt 4,5 éves ikreim egyike révén.
Nimród 2 év komplex terápiával az autisztikus tüneteket szinte teljesen elhagyta, ért, játszik, a beszédfejlődése is kezd beindulni. Komplex terápiájának legfontosabb elemei: speciális étrend, biomedikális kezelés, Tomatis terápia, TSMT, ABA terápia, terápiás lovaglás. Bővebben a Soha többé autizmus! Interjú a győri édesanyával, aki elhatározta, hogy kigyógyítja kisfiát az autizmusból – Szülők Lapja című cikkben olvasható rólunk, az M2 Petőfi TV riportfilmje, valamint rövid előadásom a témában pedig itt tekinthető meg.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Soha Többé Autizmus! c. előadás a BudaLabor által rendezett ételintolerancia orvoskonferencián” font_container=”tag:h3|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=54RdhVyGxgQ&feature=youtu.be”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Autizmus és diéta –
M2 Petőfi TV riportja” font_container=”tag:h3|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=kugOg18sxl0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]
Foglalkozásomat tekintve gépészmérnök, közgazdász, német műszaki szakfordító vagyok. A gyermekeimért folyatott küzdelmem során képeztem tovább magam a funkcionális táplálkozás, valamint a neurofeedback területén. Tanulmányaim és kutatásaim során megismerkedtem a laborleletek értelmezése, a természetgyógyászat és a homeopátia területeivel is.
A kutatásaim alapján, az általam összeállított „Autizmus komplex terápia” része a neurofeedback, mint idegrendszert stimuláló, agyműködést optimalizáló tréning.
A komplex terápia elemei:
– Speciális, egyénre szabott étrend
– Laborvizsgálatok alapján javasolt biomedikális támogatás (vitaminok, nyomelemek, táplálékkiegészítők, méregtelenítés)
– Hatékony terápiás javaslat az értelmi és az eszközös terápiákra vonatkozóan
Nemcsak autizmus!
Hanem figyelemzavar (ADD), hiperaktivitás, e kettő kombinációja (ADHD), magatartászavar, viselkedésproblémák, alvászavar, ekcéma, felsőlégúti megbetegedések esetén is eredményeket értünk el szülői csoportunkban a fenti komplex terápia egyénre szabásával.
Tapasztalataimat a saját eredményeink és több 100 fős szülői csoportom eredményei alapján osztom meg. Szülői sikereink száma egyre növekszik. Szülői csoportunk neve Soha Többé Autizmus! Facebook csoport.
Kertész Nikoletta Zita
[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_separator style=”double” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]
Szakmai pályafutásom nagyszerű lehetőségének érzem, hogy neurofeedback tréner lettem és így még többet segíthetek az általam csodált és imádott gyermekeknek.
[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_separator style=”double” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]
[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_separator style=”double” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Legutóbbi hozzászólások